Produktbeskrivning:
Underbart stengods i krus tillverkad i Frankrike, fylld med extra jungfru olivolja från Nicolas Vahé.
Ringla på din sallad eller använd till det mesta i din matlagning. Snygg detalj i köket. Provence flaskans utformning som försäkrar att oljans fantastiska smak och temperatur bevaras. En olivolja av hög klass.
Volym: 500 ml
Nicolas Vahés olivolja består av 100 % extra kallpressad olivolja och därför en olja av mycket hög kvalitet. Vi rekommenderar att använda denna delikata olja för stekning, matlagning, till sallader och i hemlagade marinader. Åtnjut den runda smaken.
Kontakta oss på
info@jbhome.se Vi svarar
på mail så fort vi kan.
Kundtjänst telefontid öppet vardagar mellan 10.00 - 15.00
Vi vill förmedla känsla, upplevelse och välbefinnande för dig och ditt hem! Med inspiration från naturen och dess färgpalett erbjuder vi omsorgsfullt utvalda produkter som ökar trivsel i ditt hem och ger det lilla extra för att öka ditt välmående!